...

Chikii-Ајде да се дружиме!ПЦ игри, во живо, меѓу нас Android

Пред да започнеме, ги препорачувам овие додатоци Достапно на Амазон За да играте поудобно и да поминете добро со играта:

1- Препорачувам GameSir X2 Bluetooth мобилен контролер за игри Тој доби добар преглед повеќе од 38% на 5 ѕвезди Добро е.

2-Препорачувам Контролер на мобилни игри Razer Kishi +8000 Преглед за Android USB-C и БЕСПЛАТНА испорака. Детали и БЕСПЛАТНО ВРАЌАЊЕ и високо чувствителни со попрецизни

3- Последни додатоци Тоа е од Razer што го препорачувам Razer Junglecat Двостран мобилен контролер за игри + Вентилатор за ладилник за радијатор на мобилен телефон Bitcircuit Најдобриот дел од оваа дополнителна опрема, Bluetooth ниска енергија за подолго траење на батеријата, а лошиот дел не е компатибилен со сите телефони само со Razer Phone 2, Galaxy Note 9, Galaxy S10+, Забелешка: само Razer Junglecat има Не се поддржани сите телефони, но вентилаторот за ладилник е поддржан со сите телефони

# АД

【Chikii е компјутерска игра во облак што ви овозможува веднаш да ги играте вашите омилени игри во секое време, на кое било место со секого.】

Играјте ја омилената компјутерска игра на мобилен
Не треба да трошите стотици долари на конзола за игри или друга гејмерска конзола

※Chikii е заедница за облак игри што е подобра од стадионите.※

Прикажи повеќе

Chikii е апликација за мобилни игри за компјутер и игри за конзоли,
како облак платформа за игри со над 400+ и 200+ 3A игри
во библиотеките за игри Steam, PS4, Xbox One и Switch, се што ви треба е мобилен телефон за да ги играте вашите омилени игри за компјутер.

Како што се: GTA5, FIFA23, Naruto Storm 4, Forza Horizon 5, Demon Slayer, EldenRing, Red Dead Redemption 2, Marvel's Spider-Man Remastered, Resident Evil 4, WWE 2K23, The Sims 4, Choo-Choo CharlesBeam. ,The Last of Us Part I, DRAGON BALL Z:KAKAROT, God of War, Marvel's Spider-Man: Miles Morales, Mortal Kombat 11
Ghostwire: Токио, Напад на Титан, Grand Theft Auto: San Andreas, 171, Cuphead, Battlefield 5, Troublemaker
Tekken7, Resident Evil Village, Dragonball Fighter Z, Stray, One Piece: Pirate Warriors 4 итн.

※ Играјте игри во секое време и каде било!
Направете вашиот телефон да стане конзола за игри од висока класа во движење
※ Најпопуларните компјутерски игри во Чикии!
Секој жанр на Steam/Origin/Epic, ажуриран неделно,
нема потреба да чекате мобилни верзии на вашите омилени игри
※ Без преземање, без инсталација! Само најавете се. Кликнете Play;
За сите компјутерски игри, заштедете простор за складирање на мобилен телефон;
※ ВИП може да игра игри бесплатно! Со месечна претплата, можете да играте некупени игри со нашиот ВИП
※ Прекрасно искуство со игра! Прекрасна глетка, без заостанување, да имате свој свет на игри без да потрошите стотици или илјадници долари на игри и конзоли за компјутер;
※ Онлајн режим на мултиплеер!
Дојдете и играјте компјутерски игри со вашите пријатели, а еве ја напредната cloud игра
Е-пошта за контакт: chikiifeedback@gmail.com;

Имаме и најдобри светски заедници за игри во Чикии.

Chikii ги поддржува сите категории на игри, ќе има многу играчи кои ја споделуваат својата конзола и компјутер, можете да им се придружите на нивната соба и мултиплеер со нив
Како што се: GTA5, Naruto Storm 4, Jump Force, Witcher Ⅲ, Just Cause 3, NBA 2K19,
Hitman: Absolution, Fifa 19, Dead by Daylight, итн.

Chikii поддржува поголем дел од тастатурата за играње Bluetooth и надворешната тастатура, за да им овозможи на корисниците најдобро искуство за играње. Chikii исто така направи различни типови на копчиња за игри за различни игри.

Chikii поддржува и автоматско зачувување (кога ќе достигнете одредени точки во играта).
Поради механизмот за работа на Chikii, потребни се дополнителни дозволи и гарантираме дека Chikii гарантира нема да ги злоупотребува овие дозволи!

Изберете Chikii за да го добиете најдоброто искуство за играње компјутери!!!!

Тест за игра на Android Resident Evil 4 RE на CHIKII

Апликација Chikii 3.20.0 Ажурирање

Новите најавувања и задачи може да заработат повеќе награди.
Клучното искуство на играта е подобрено.

Chikii App Дополнителни информации за апликацијата

Категорија: Бесплатна социјална апликација
Најновата верзија: 3.20.0
Датум на објавување: 2021-02-03
Достапно на: Google Play
Потребно: Андроид 5.0 +

Е-пошта за поддршка: chikiifeedback@gmail.com

Приватност
Извештај: Означете како несоодветно