...

Лего рок бенд apk obb преземете андроид – Делфин емулатор Wii

Дали сте обожавател на Лего Рок Бенд и сакате да можете да го свирите на вашиот мобилен уред? Не барајте понатаму! Со Dolphin Wii Emulator за Android, сега можете да уживате во возбудливата фудбалска акција на FIFA 15 на вашиот паметен телефон или таблет. Во овој пост, ќе ве водиме низ процесот на поставување на емулаторот и ќе ви ги обезбедиме потребните APK и OBB-датотеки за да го направите вашето искуство со игри беспрекорно.

Пред да започнеме, ги препорачувам овие додатоци за да играте поудобно и добро да се забавувате со играта:

1- Препорачувам GameSir X2 Bluetooth мобилен контролер за игри Тој доби добар преглед на повеќе од 38% на 5 ѕвезди Добро е.

2-Препорачувам Контролер на мобилни игри Razer Kishi +8000 Преглед за Android USB-C и БЕСПЛАТНА испорака. Детали и БЕСПЛАТНО ВРАЌАЊЕ и високо чувствителни со попрецизни

3- Последни додатоци Тоа е од Razer Јас го препорачувам Razer Junglecat Двостран мобилен контролер за игри + Вентилатор за ладилник за радијатор на мобилен телефон Bitcircuit Најдобриот дел од оваа дополнителна опрема, Bluetooth ниска енергија за подолго траење на батеријата, а лошиот дел не е компатибилен со сите телефони само со Razer Phone 2, Galaxy Note 9, Galaxy S10+, Забелешка: само Razer Junglecat има Не се поддржани сите телефони, но вентилаторот за ладилник е поддржан со сите телефони

# АД

Што е Лего рок бенд?

Lego Rock Band е игра со музички ритам развиена од TT Fusion во партнерство со Harmonix и објавена од Warner Bros. Interactive Entertainment. Тоа е 4-та голема конзола од серијата Rock Band; вклучува елементи од видео игрите на Лего. Играта беше објавена на 3 ноември 2009 година за домашните конзоли Xbox 360, PlayStation 3 и Wii во САД. Верзијата на Nintendo DS исто така беше развиена во врска со Backbone Entertainment. Играта, како и со другите игри од серијата Rock Band, им овозможува на до четири играчи да користат контролери на инструменти за да свират главна и бас гитара, тапани и вокали на голем број песни од рок музиката. Дополнително, аспектите на градење со Лего коцки се вградени во играта, дозволувајќи им на играчите да ги приспособат своите аватари и другите асистенти на бендовите и да вклучат дополнителни начини на игра на тема Лего. Играта и саундтракот од 45 песни на играта се избрани за да се создаде игра „погодна за семејството“. Играчите можат да ги извезуваат песните од играта во други наслови на рок бенд, додека содржините за преземање што поминуваат филтри погодни за семејството може да се вградат во играта; сепак, песните објавени по Rock Band 3 не се компатибилни поради промените во форматот на песната. Лего рок бенд беше дочекан со умерени критики, кои го пофалија вклучувањето и на аспектите на рок бендот и на видео играта Лего вклучени во играта, но се сомневаа во некои селекции на саундтракот на играта и некои карактеристики кои би биле во спротивност со целната публика на играта Lego Rock Band се заснова првенствено на истата игра како главната серија Rock Band, иако вклучува аспекти на собирање и градење со лего коцки како во другите игри со тема Lego на Traveller's Tales. До четворица локални играчи можат да свират главна и бас гитара, тапани или вокал низ песните во играта користејќи специјално дизајнирани контролери за Rock Band или Guitar Hero. За време на секоја песна, играчите се обидуваат да ги усогласат нотите (прикажани како лего коцки) додека се движат на екранот во времето со тековната песна. На олово и бас гитара, нотите се удираат со држење на решетките означени на екранот и со користење на лентата на контролорот кога нотата поминува низ целната област на патеката. Тапанарите едноставно удираат во една од четирите обоени подлоги на тапанот означени додека нотите ја преминуваат целната област, со широки портокалови ноти што укажуваат на ноти на тапан. Пејачите треба да пеат со релативен тон на оригиналниот тон на песната. Можете исто така да прочитате повеќе на Википедија

Емулатор на делфин Wii

Dolphin е емулатор за две неодамнешни конзоли за видео игри на Nintendo: GameCube и Wii. Им овозможува на PC гејмерите да уживаат во игрите за овие две конзоли во Full HD (1080p) со неколку подобрувања: компатибилност со сите компјутерски контролери, турбо брзина, мрежен мултиплеер и уште повеќе!

Како да го поставите емулаторот Dolphin Wii на Андроид

1-Земи ја играта „Играта за врска е сè уште не функционира“.

2- Одете во папката за преземање и проверете дали играта е таму со целосна големина.

3-Одете назад и инсталирајте го емулаторот WII - емулатор на делфини.

4- Отворете го емулаторот Wii (Емулатор на делфини).

Отворете го емулаторот Wii (Емулатор на делфини).

Кликнете на аголот и изберете „Отвори датотека“ или кликнете на копчето (+) за да ја додадете играта.

ПРЕЗЕМАЊЕ ИГРА НА METROID PRIME ANDROID - ЕМУЛАТОР НА GAMECUBE

Одете во папката за преземање и кликнете на „Изберете го овој директориум“.

ПРЕЗЕМАЊЕ ИГРА НА METROID PRIME ANDROID - ЕМУЛАТОР НА GAMECUBE
Се преземаат Lego Rock Band APK + OBB датотеки

Преземете ја датотеката Lego Rock Band, погрижете се ова да е од сигурни извори. Нагласете ја важноста од преземање датотеки од доверливи веб-локации за да се избегнат малициозен софтвер или проблеми со компатибилноста.

Инсталирање на Lego Rock Band на Dolphin Wii Emulator

Ако вашиот телефон не поддржува датотеки за екстракт, можете да преземете WinRAR

Оптимизирање на игра и контроли

НЕКОИ РЕЗЕРВИ
Ако вашата игра работи полека, дозволете ми да ви покажам најдобро video Поставување за видео игра на Lego Rock Band Wii на емулатор на Dolphin Wii

И уживајте сега на крајот, додека одговорно уживате во играта и ги поддржувате програмерите со купување официјални копии, Ви благодариме што ја посетите мојата страница ако имате какви било прашања или проблеми, оставете ми коментар на мојот канал на YouTube или социјалните медиуми и пред вас Затвори го овој прозорец Сакам да те поканам да ги провериш моите други неверојатни игри Неверојатниот емулатор на делфини на Спајдермен Андроид АПК – емулатор на Wii OR Lego Star Wars: The Complete Saga Wii Emulator – Dolphin Emulator – Android APK OBB, А исто така можете да проверите и друго Наведете неверојатни WII игри кои работат на Android, Толку за денес Ви благодарам многу, те фаќам на следниот, чао. Мир од моето срце.