...

Mario Strikers Charged APK OBB android download – Dolphin Wii Emulator

Дали сте обожавател на Mario Strikers Charged и сакате да можете да го играте на вашиот мобилен уред? Не барајте понатаму! Со Dolphin Wii Emulator за Android, сега можете да уживате во возбудливата фудбалска акција на FIFA 15 на вашиот паметен телефон или таблет. Во овој пост, ќе ве водиме низ процесот на поставување на емулаторот и ќе ви ги обезбедиме потребните APK и OBB-датотеки за да го направите вашето искуство со игри беспрекорно.

Пред да започнеме, ги препорачувам овие додатоци за да играте поудобно и добро да се забавувате со играта:

1- Препорачувам GameSir X2 Bluetooth мобилен контролер за игри Тој доби добар преглед на повеќе од 38% на 5 ѕвезди Добро е.

2-Препорачувам Контролер на мобилни игри Razer Kishi +8000 Преглед за Android USB-C и БЕСПЛАТНА испорака. Детали и БЕСПЛАТНО ВРАЌАЊЕ и високо чувствителни со попрецизни

3- Последни додатоци Тоа е од Razer Јас го препорачувам Razer Junglecat Двостран мобилен контролер за игри + Вентилатор за ладилник за радијатор на мобилен телефон Bitcircuit Најдобриот дел од оваа дополнителна опрема, Bluetooth ниска енергија за подолго траење на батеријата, а лошиот дел не е компатибилен со сите телефони само со Razer Phone 2, Galaxy Note 9, Galaxy S10+, Забелешка: само Razer Junglecat има Не се поддржани сите телефони, но вентилаторот за ладилник е поддржан со сите телефони

# АД

За што се товари Марио Страјкерс?

Mario Strikers Charged е спортска видео игра од 2007 година, развиена од канадскиот развивач Next Level Games и објавена од Nintendo за Wii. Тоа е продолжение на Super Mario Strikers за GameCube. Објавен е на 25 мај 2007 година во Европа, на 7 јуни 2007 година во Австралија, на 30 јули 2007 година во Северна Америка, на 20 септември 2007 година во Јапонија и на 18 март 2010 година во Кореја. Играта ја поддржуваше Nintendo Wi-Fi конекцијата, која им дозволуваше на играчите да учествуваат на онлајн натпревари и турнири. По неговото европско објавување, таа стана првата онлајн игра за Wii која беше достапна надвор од Јапонија. Играта, како и нејзиниот претходник, доби генерално позитивни критики од критичарите кои го пофалија визуелниот стил, мултиплеер и додавањето на онлајн игра, иако понудите на играта за еден играч беа критикувани. Продолжението, Mario Strikers: Battle League, беше објавено во Nintendo Direct во февруари 2022 година и беше објавено на 10 јуни 2022 година за Nintendo Switch. Играта на Mario Strikers Charged е слична на онаа на Super Mario Strikers со играчот кој игра претерана и аркадна верзија на фудбалската игра. Нов елемент за играта е моќниот можен шут е „Mega Strike“, кој само капетанот може да го изведе и отпаѓа на различен број поени кои се движат од три до шест. Дополнително, страничните играчи можат да изведат специјален удар — познат како „Skillshot“ — што се случува ако е доволно наполнет и резултира со тоа што ликот ќе пушти удар што може или да го парализира или да го заобиколи голманот. Одбранбено, ликовите што не се во посед можат да удираат други со или без топка, иако ако го направите тоа на други без неа, ќе му дадете на противничкиот тим ставка. Системот за напојување се враќа од другите спортски титули на Марио. Играчот може да ги користи овие предмети - црвени школки, банани итн. - за да го попречи противникот и да добие предност. Некои напојувања му помагаат на играчот со имобилизирање и попречување на противникот, додека други даваат привремена неповредливост и му овозможуваат на корисникот полесно да постигне гол. Во играта е имплементирана ставка „Супер способност“, која само капетанот може да ја користи и дава уникатни способности; особено, некои како Марио и Луиџи ќе пораснат до огромна големина, додека други како Магаре Конг ќе ги попречат другите ликови во голем радиус. Strikers се одликува со повеќе начини на игра, како што е „Режим на доминација“, во кој играчот се соочува со противник по избор на играчот. Тие исто така можат да ги приспособат поставките за натпреварот за да го ограничат или прошират времето на натпреварот или бројот на голови кои се неопходни за победа. Играчот може да игра и преку „Предизвици на напаѓачите“, каде што избира сесија со одредени пречки, како што недостасуваат ликови или подложен голман. Доколку се успешни во додавањето, им се даваат дополнителни прилагодувања наречени „измамници“, што може да го олесни пукањето и да ги исклучи физичките елементи на полињата во играта. Тренинг сесиите се појавуваат во форма на „Strikers 101“, каде што играчот може да вежба индивидуални аспекти како што се шутирање и справување. „Патот до Купот на напаѓачите“ му овозможува на играчот да се натпреварува во натпревари против компјутерот за да добие награди. Играчот може да учествува и во онлајн натпревари со други ширум светот. Википедија

Емулатор на делфин Wii

Dolphin е емулатор за две неодамнешни конзоли за видео игри на Nintendo: GameCube и Wii. Им овозможува на PC гејмерите да уживаат во игрите за овие две конзоли во Full HD (1080p) со неколку подобрувања: компатибилност со сите компјутерски контролери, турбо брзина, мрежен мултиплеер и уште повеќе!

Како да го поставите емулаторот Dolphin Wii на Андроид

1-Земи ја играта „Играта за врска е сè уште не функционира“.

2- Одете во папката за преземање и проверете дали играта е таму со целосна големина.

3-Одете назад и инсталирајте го емулаторот WII - емулатор на делфини.

4- Отворете го емулаторот Wii (Емулатор на делфини).

Отворете го емулаторот Wii (Емулатор на делфини).

Кликнете на аголот и изберете „Отвори датотека“ или кликнете на копчето (+) за да ја додадете играта.

ПРЕЗЕМАЊЕ ИГРА НА METROID PRIME ANDROID - ЕМУЛАТОР НА GAMECUBE

Одете во папката за преземање и кликнете на „Изберете го овој директориум“.

ПРЕЗЕМАЊЕ ИГРА НА METROID PRIME ANDROID - ЕМУЛАТОР НА GAMECUBE
Се преземаат датотеки на Mario Strikers Charged APK + OBB

Преземете ја датотеката Mario Strikers Charged, погрижете се ова да е од сигурни извори. Нагласете ја важноста од преземање датотеки од доверливи веб-локации за да се избегнат малициозен софтвер или проблеми со компатибилноста.

Инсталирање Mario Strikers Charged на Dolphin Wii Emulator

Ако вашиот телефон не поддржува датотеки за екстракт, можете да преземете WinRAR

Оптимизирање на игра и контроли

НЕКОИ РЕЗЕРВИ
Ако вашата игра работи полека, дозволете ми да ви покажам најдобро video Поставување за Mario Strikers Charged Wii Видео игра на емулатор Dolphin Wii

И уживајте сега на крајот, додека одговорно уживате во играта и ги поддржувате програмерите со купување официјални копии, Ви благодариме што ја посетите мојата страница ако имате какви било прашања или проблеми, оставете ми коментар на мојот канал на YouTube или социјалните медиуми и пред вас Затвори го овој прозорец Сакам да те поканам да ги провериш моите други неверојатни игри Неверојатниот емулатор на делфини на Спајдермен Андроид АПК – емулатор на Wii OR Lego Star Wars: The Complete Saga Wii Emulator – Dolphin Emulator – Android APK OBB, А исто така можете да проверите и друго Наведете неверојатни WII игри кои работат на Android, Толку за денес Ви благодарам многу, те фаќам на следниот, чао. Мир од моето срце.