...

Super Mario RPG apk android obb – бесплатен симулатор за преземање yuzu

Super Mario RPG на Android со Yuzu емулатор

Дали сте обожавател на Super Mario RPG? може да играте Super Mario RPG на андроид, волшебна игра исклучиво достапна на Nintendo Switch. Но, што ако ви кажеме дека можете да уживате во Super Mario RPG на вашиот уред со Android користејќи Emulation? Благодарение на моќниот Yuzu Emulator „Nintendo Switch Emulator“, сега можете повторно да ја доживеете возбудата на оваа популарна игра во движење!

Емулатор Yuzu: Портата за Nintendo Switch на Android

Емулаторот Yuzu е најдоброто решение за страствените гејмери ​​кои сакаат да пристапат до игрите на Nintendo Switch на нивните уреди со Android. Со емулирање на оперативниот систем на Switch, Yuzu ја носи магијата на Super Mario RPG и другите наслови на Nintendo на вашата дланка. Неговите беспрекорни перформанси и корисничкиот интерфејс обезбедуваат извонредно искуство со игри без да се загрози квалитетот.

Официјалниот емулатор за Android Yuzu

Супер Марио RPG: Чудна авантура чека

Во Super Mario RPG, Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars е видео игра со улоги развиена од Square и објавена од Nintendo за Super Nintendo Entertainment System (SNES) во 1996 година. Тоа беше последната игра на Марио објавена за SNES . Играта ја режираше Чихиро Фуџиока и Јошихико Маекава, продуцирани од Шигеру Мијамото, а головите ги постигна Јоко Шимомура. Приказната на Super Mario RPG се фокусира на Марио и неговите пријатели додека тие се обидуваат да ја победат бандата Смити, која се урна во нивниот свет и ги распрсна седумте ѕвездени парчиња на Ѕвездениот пат. Тоа е првиот RPG во франшизата Марио, црпејќи од главните елементи на RPG франшизите на Square, како што е Final Fantasy. Главната форма на борба против непријателите е борба со вртење со партија до три карактери. Тоа е, исто така, првата игра во франшизата Марио која има игра во изометриска 3Д средина, овозможувајќи нова разновидност на елементите за истражување и платформа кои потсетуваат на серијата Супер Марио. Супер Марио RPG беше критикуван, а особено пофален за неговиот хумор и 3D-изведената графика. Тоа беше инспирација за другите серии за играње улоги на Nintendo, Paper Mario и Mario & Luigi, и обајцата се духовни наследници кои задржуваат некои елементи на игра. Играта беше објавена на услугата за виртуелна конзола Wii во 2008 година, означувајќи го своето деби во Европа и Австралија, а подоцна и за виртуелната конзола на Wii U во 2015 година. Беше вклучена и во Super NES Classic Edition во 2017 година. Преработка развиена од ArtePiazza за Nintendo Switch беше објавен ширум светот на 17 ноември 2023 година и доби позитивни критики од критичарите. Овде е ВИКИПЕДИЈА за повеќе информации.

преземете Super Mario RPG на уред со Android

За да ги отклучите чудата на Super Mario RPG на вашиот уред со Android користејќи Yuzu Emulator, следете ги овие едноставни чекори:

Пред да започнеме, ги препорачувам овие додатоци Достапно на Амазон За да играте поудобно и да поминете добро со играта:

1- Препорачувам GameSir X2 Bluetooth мобилен контролер за игри Тој доби добар преглед на повеќе од 52% на 5 ѕвезди Добро е.

2-Препорачувам Контролер на мобилни игри Razer Kishi +15,817 Преглед за Android USB-C и БЕСПЛАТНА испорака. Детали и БЕСПЛАТНО ВРАЌАЊЕ и високо чувствителни со попрецизни

3- Последни додатоци Тоа е од Razer Јас го препорачувам Мобилен контролер за игри Razer Kishi V2 + Razer Phone Cooler Chroma Најдобриот дел од овој додаток е Bluetooth ниска енергија за подолго траење на батеријата, а лошиот дел не е компатибилен со сите телефони Android или iOS.

3- Последни додатоци Тоа е од Razer Јас го препорачувам Razer Junglecat Двостран мобилен контролер за игри + Вентилатор за ладилник за радијатор на мобилен телефон Bitcircuit Најдобриот дел од оваа дополнителна опрема, Bluetooth ниска енергија за подолго траење на батеријата, а лошиот дел не е компатибилен со сите телефони само со Razer Phone 2, Galaxy Note 9, Galaxy S10+, Забелешка: само Razer Junglecat има Не се поддржани сите телефони, но вентилаторот за ладилник е поддржан со сите телефони

# АД

Чекор 1: Преземете ја АПК на Yuzu Emulator: преземете ја АПК датотеката Yuzu Emulator на уредите со Android.

Ја препорачувам верзијата „Ран пристап“.

Чекор 2: Инсталирајте го емулаторот: штом ќе заврши преземањето, лоцирајте ја датотеката APK во складиштето на вашиот уред и инсталирајте го емулаторот Yuzu.

Чекор 3: Земете Super Mario RPG APK и OBB-датотеки: посетете ја нашата веб-страница и преземете Super Mario RPG APK и OBB-датотеки.

(Ако вашиот телефон не поддржува Extract Files, преземете WinRAR)

Чекор 4: Стартувајте го Yuzu Emulator: и отворете ја апликацијата Yuzu Emulator на вашиот уред со Android и одете до опцијата „Load ROM“.

Чекор 5: Вчитајте Super Mario RPG: изберете Super Mario RPG APK и OBB-датотеки што сте ги презеле порано, и за неколку моменти, играта ќе биде подготвена за играње!

Заглавие 5: Искусете го Super Mario RPG во секое време, насекаде!

Сега кога имате Super Mario RPG на дофат на раката, нема ограничувања каде и кога можете да уживате во возбудата на играта. Без разлика дали сте во автобус, чекате ред или се релаксирате дома, Super Mario RPG на Yuzu Emulator гарантира извонредно искуство што одговара на вашиот мобилен животен стил.

Не ја пропуштајте можноста да ја донесете брзата акција на Super Mario RPG на вашиот уред со Android. Преземете ја АПК на Yuzu Emulator и отклучете го светот на можности за игри денес!

Yuzu Emulator Најдобри поставки за Android – за ниски уреди со Android – 60 FPS

Феноменот Super Mario RPG на вашиот уред со Android користејќи Yuzu Emulator, водечкиот емулатор на Nintendo Switch. Со едноставни чекори за преземање и инсталирање на емулаторот за Android Yuzu и датотеките Super Mario RPG APK + OBB, можете да се впуштите во незаборавна авантура во секое време и каде било. Придружете им се на Соник и неговите пријатели додека се соочуваат со предизвиците што им претстојат и го спасуваат нивниот свет од претстојната пропаст. Преземете го Yuzu Emulator сега и оставете го патувањето да започне! Ве потсетувам да ги поддржувате развивачите на играта со купување официјални копии и одговорно уживање во играта. И тоа е тоа, уживајте, погрижете се да имате силен телефон што го препорачувам А Телефони со SnapDragon 870 #АД Или повисоко, ако ви треба нешто друго или имате прашања или проблеми, моите социјални медиуми се долу, и тоа е сè Само Пред да го затворите ова табче сакам да ве поканам да проверите Bastion Game Android APK – Nintendo Switch Emulator – Skyline Emu, Super Crush KO APK Android OBB – Skyline Emulator – 2022 година, И хоризонт на ему категорија, ти благодарам за посетата и не ме терајте да ми недостигате Секогаш имам новости дека ќе ве известам на следната, мирно.