...

Wii спорт за телефон со Android бесплатно преземање APK + OBB офлајн андроид – Wii Emulator Android

Дали сте љубители на Wii спортови и сакате да можете да ги играте на вашиот мобилен уред? Не барајте понатаму! Со Dolphin Wii Emulator за Android, сега можете да уживате во возбудливата фудбалска акција на FIFA 15 на вашиот паметен телефон или таблет. Во овој пост, ќе ве водиме низ процесот на поставување на емулаторот и ќе ви ги обезбедиме потребните APK и OBB-датотеки за да го направите вашето искуство со игри беспрекорно.

Пред да започнеме, ги препорачувам овие додатоци за да играте поудобно и добро да се забавувате со играта:

1- Препорачувам GameSir X2 Bluetooth мобилен контролер за игри Тој доби добар преглед на повеќе од 38% на 5 ѕвезди Добро е.

2-Препорачувам Контролер на мобилни игри Razer Kishi +8000 Преглед за Android USB-C и БЕСПЛАТНА испорака. Детали и БЕСПЛАТНО ВРАЌАЊЕ и високо чувствителни со попрецизни

3- Последни додатоци Тоа е од Razer Јас го препорачувам Razer Junglecat Двостран мобилен контролер за игри + Вентилатор за ладилник за радијатор на мобилен телефон Bitcircuit Најдобриот дел од оваа дополнителна опрема, Bluetooth ниска енергија за подолго траење на батеријата, а лошиот дел не е компатибилен со сите телефони само со Razer Phone 2, Galaxy Note 9, Galaxy S10+, Забелешка: само Razer Junglecat има Не се поддржани сите телефони, но вентилаторот за ладилник е поддржан со сите телефони

# АД

Што е Wii спорт?

Wii Sports е спортска симулациска видео игра од 2006 година, развиена и објавена од Nintendo за конзолата за видео игри Wii. Верзијата 1.0 (пред-издавање) на играта беше објавена во Северна Америка заедно со Wii на 19 ноември 2006 година, а верзијата 1.1 беше објавена во Јапонија, Австралија, Европа и Северна Америка во текот на следните месеци. Беше вклучена како пакет-игра со конзолата на сите територии освен Јапонија, што ја прави првата спортска игра вклучена со лансирањето на системот Nintendo од Мариоовиот тенис за виртуелното момче во 1995 година. Играта е достапна сама како дел од колекцијата игри Nintendo Selects. Wii Sports е збирка од пет спортски симулации, кои се дизајнирани да ги покажат способностите за сензори за движење на далечинскиот управувач Wii. Петте вклучени спортови се тенис, бејзбол, куглање, голф и бокс. Играчите го користат далечинскиот управувач Wii за да имитираат дејства што се изведуваат во реални спортови, како што е замавнување на тениски рекет. Правилата за секоја игра се поедноставени за да бидат подостапни за новите играчи. Играта има и режими за тренирање и фитнес кои го следат напредокот на играчите во спортот. Wii Sports беше добро прифатен од критичарите и публиката. Беше огромен комерцијален успех, продадени во 82 милиони копии ширум светот, со што стана најпродаваната видео игра произведена од Нинтендо во светот. Тој е прикажан на телевизија во реклами за Wii, извештаи за вести и други програми. Играта стана популарно средство за друштвени собири и натпревари меѓу играчи од различна возраст. Во 2009 година, беше објавено продолжение, Wii Sports Resort. Преработката со висока дефиниција на Wii Sports со наслов Wii Sports Club беше објавена во 2013 година за Wii U. Друго продолжение, Nintendo Switch Sports, беше објавено за Nintendo Switch во 2022 година. Можете исто така да прочитате повеќе на Википедија

Емулатор на делфин Wii

Dolphin е емулатор за две неодамнешни конзоли за видео игри на Nintendo: GameCube и Wii. Им овозможува на PC гејмерите да уживаат во игрите за овие две конзоли во Full HD (1080p) со неколку подобрувања: компатибилност со сите компјутерски контролери, турбо брзина, мрежен мултиплеер и уште повеќе!

Како да го поставите емулаторот Dolphin Wii на Андроид

1-Земи ја играта „Играта за врска е сè уште не функционира“.

2- Одете во папката за преземање и проверете дали играта е таму со целосна големина.

3-Одете назад и инсталирајте емулатор WII - емулатор на делфини.

4- Отворете го емулаторот Wii (Емулатор на делфини).

Отворете го емулаторот Wii (Емулатор на делфини).

Кликнете на аголот и изберете „Отвори датотека“ или кликнете на копчето (+) за да ја додадете играта.

ПРЕЗЕМАЊЕ ИГРА НА METROID PRIME ANDROID - ЕМУЛАТОР НА GAMECUBE

Одете во папката за преземање и кликнете на „Изберете го овој директориум“.

ПРЕЗЕМАЊЕ ИГРА НА METROID PRIME ANDROID - ЕМУЛАТОР НА GAMECUBE
Се преземаат Wii sports APK + OBB датотеки

Преземете ја спортската датотека Wii, осигурувајќи се дека ова е од сигурни извори. Нагласете ја важноста од преземање датотеки од доверливи веб-локации за да се избегнат малициозен софтвер или проблеми со компатибилноста.

Инсталирање на SWii спортови на Dolphin Wii Emulator

Ако вашиот телефон не поддржува датотеки за екстракт, можете да преземете WinRAR

Оптимизирање на игра и контроли

НЕКОИ РЕЗЕРВИ
Ако вашата игра работи полека, дозволете ми да ви покажам најдобро video Поставување за Wii спортови Wii видео игра на емулатор Dolphin Wii

И уживајте сега на крајот, додека одговорно уживате во играта и ги поддржувате програмерите со купување официјални копии, Ви благодариме што ја посетите мојата страница ако имате какви било прашања или проблеми, оставете ми коментар на мојот канал на YouTube или социјалните медиуми и пред вас Затвори го овој прозорец Сакам да те поканам да ги провериш моите други неверојатни игри Неверојатниот емулатор на делфини на Спајдермен Андроид АПК – емулатор на Wii OR Lego Star Wars: The Complete Saga Wii Emulator – Dolphin Emulator – Android APK OBB, А исто така можете да проверите и друго Наведете неверојатни WII игри кои работат на Android, Толку за денес Ви благодарам многу, те фаќам на следниот, чао. Мир од моето срце.