...

Crash of The Titans преземете apk obb андроид – бесплатен емулатор nethersx2 – ps2

Преземете ја видеоиграта Crash of The Titans за Android APK со OBB, ќе ја играте користејќи емулатор PS2, има 3 најдобри емулатори за PS2 - NetherSX2, Aethersx2 и Damon Ps2 PRO - NetherSX2 и Aethersx2 е бесплатно, но Damon Ps2 Pro се плаќа , Можете да ја преземете нормалната верзија на Damon Ps2, но со реклами, сега дозволете ми да ви кажам некои информации за Crash of The Titans Видео игра: Crash of the Titans е видео-игра на Beat'em up од 2007 година, развиена од Radical Entertainment и објавена од Vivendi Игри за PlayStation 2, PlayStation Portable, Wii и Xbox 360. Тоа е првата игра од серијата Crash Bandicoot што нема јапонско издание. Тоа беше последната игра што беше објавена од Vivendi Games пред Activision да се спои со компанијата следната година. Amaze Entertainment разви верзија на играта за Nintendo DS. Тоа е четиринаесеттиот дел од серијата видео игри Crash Bandicoot и шестиот натпревар во главната франшиза. Приказната на играта се фокусира на откривањето на супстанцијата позната како „Моџо“, која антагонистот на серијата Доктор Нео Кортекс и неговата внука Нина ја собираат за да ги претворат жителите на островите Вумпа во армија од жестоки мутанти познати како „Титани“. Главниот јунак од серијата, Краш Бандикут, мора да ги запре Кортекс и Нина користејќи ја техниката на „џекинг“ за да ја преземе контролата и да ги уништи Титаните додека собира моџо; тој исто така мора да ја спаси својата сестра Коко, која е киднапирана и принудена да помогне во изградбата на машина за судниот ден што ќе им помогне на Титаните во Кортекс и на Нина за доминација во светот. Crash of the Titans доби различни критики по објавувањето. Иако механичарот за џекинг, визуелните слики, гласовното глумење и хуморот генерално беа исполнети со позитивност, критичарите сметаа дека борбата е повторлива и неурамнотежена и ја критикуваа неприлагодливата камера. Играта беше номинирана за три награди. Ги добивам овие информации од ВИКИПЕДИЈА Можете да прочитате повеќе ако сакате, сега да престанеме да зборуваме и да скокнеме за да објасниме:

Пред да започнеме, ги препорачувам овие додатоци Достапно на Амазон За да играте поудобно и да поминете добро со играта:

1- Препорачувам GameSir X2 Bluetooth мобилен контролер за игри Тој доби добар преглед на повеќе од 38% на 5 ѕвезди Добро е.

2-Препорачувам Контролер на мобилни игри Razer Kishi +8000 Преглед за Android USB-C и БЕСПЛАТНА испорака. Детали и БЕСПЛАТНО ВРАЌАЊЕ и високо чувствителни со попрецизни

3- Последни додатоци Тоа е од Razer Јас го препорачувам Razer Junglecat Двостран мобилен контролер за игри + Вентилатор за ладилник за радијатор на мобилен телефон Bitcircuit Најдобриот дел од оваа дополнителна опрема, Bluetooth ниска енергија за подолго траење на батеријата, а лошиот дел не е компатибилен со сите телефони само со Razer Phone 2, Galaxy Note 9, Galaxy S10+, Забелешка: само Razer Junglecat има Не се поддржани сите телефони, но вентилаторот за ладилник е поддржан со сите телефони

# аад

1- Преземете ги овие датотеки - изберете го емулаторот Ps2 што сакате да го користите - Го препорачувам NetherSX2:

2-Ако вашиот телефон не е поддржан, извадете датотеки, тогаш преземете го Winrar за играта за отпакување на датотеки:

Можете да го прескокнете сето ова и да го гледате ова video Како да инсталирате игри за PS2 во NetherSX2, Aethersx2 и Damon Ps2 Емулатор За мобилен телефон

Следете ги овие чекори за играње Видео игра Crash of The Titans На NetherSX2, Aethersx2 и Damon Ps2:

1-Инсталирајте ги апликациите Winrar

2- Отворете го Winrar и одете во папката „Преземи“ Отпакувајте ја датотеката со играта

3-Одете назад и инсталирајте емулатор Ps2 NetherSX2, Aethersx2 или Damon Ps2

4- Отворете ги апликациите Winrar и отпакувајте го Bios и копирајте ги во папката NetherSX2, Aethersx2 и Damon Ps2

5-Отворете PS2 емулатор NetherSX2, Aethersx2 или Damon Ps2, кликнете Скенирај ROM и уживајте во вашата игра.

Етер SX2 Vs. Дејмон Пс2 Про (Поврзете го видеото)

Етер SX2 Vs. Nethersx2

Ако вашата игра работи полека, дозволете ми да ви го покажам најдоброто video:

Поставки за видеото „Crash of The Titans“. GAME Подесувања На Aether SX2 (Поврзете го видеото) или на DamonPS2 (Поврзете го видеото)

И уживајте сега, на крајот, Ви благодариме што ја посетите мојата страница ако имате какви било прашања или проблеми, оставете ми коментар на мојот канал на YouTube или социјалните медиуми, и пред да го затворите овој прозорец, сакам да ве поканам да ги проверите моите други неверојатни игри Преземи Call Of Duty 3 APK за Android – емулатор Aether Sx2 Ps2 OR Играта за страдање за Андроид АПК преземање – Емулатор на Aether SX2 Ps2 И, исто така, можете да проверите друго листа Акција Неверојатни игри за PS2 кои работат на Андроид, Толку за денес Ви благодарам многу, те фаќам на следниот, чао. Мир од моето срце.