...

Бесплатно преземање игра God Of War 2 за Android 2.3

Топло!!!!: Бог на војната 1 DamonPS2, God Of War Chains Of Olympus USA на Андроид, Бог на војната Духот на Спарта на Андроид.

Пред да започнеме јас Препорачај Овие додатоци Достапно на Амазон За да играте поудобно и да поминете добро со играта:

1- јас Препорачај GameSir X2 Bluetooth мобилен контролер за игри Тој доби добар преглед повеќе од 38% на 5 ѕвезди Добро е.

2-јас Препорачај Контролер на мобилни игри Razer Kishi +8000 Преглед за Android USB-C и БЕСПЛАТНА испорака. Детали и БЕСПЛАТНО ВРАЌАЊЕ и високо чувствителни со попрецизни

3- Последни додатоци Тоа е од Razer I Препорачај на Razer Junglecat Двостран мобилен контролер за игри + Вентилатор за ладилник за радијатор на мобилен телефон Bitcircuit Најдобриот дел од оваа дополнителна опрема, Bluetooth ниска енергија за подолго траење на батеријата, а лошиот дел не е компатибилен со сите телефони само со Razer Phone 2, Galaxy Note 9, Galaxy S10+, Забелешка: само Razer Junglecat има Не се поддржани сите телефони, но вентилаторот за ладилник е поддржан со сите телефони

# АД

❤️ Покажете малку поддршка за Aether SX2: Patreon

Бесплатно преземање игра God Of War 2 за Android 2.3:

Сега во 2020 година, луѓето сè уште сакаат и играат God Of War 2… God Of War 2 е една од најдобрите игри што сум ги видел во мојот живот… Така, најдов начин да го играм God Of War 2 за Android 2.3, 4.2, 4.0, 5 , 6, 7, 9, 10 Емулаторот на PS2 наречен Damon PS2 Apk од Sony Computer Entertainment. Сакам да споделам чекор по чекор за да ја инсталирам и играме играта God Of War 2 работи 100% на Android и можеш да ја играш на iOS, но ти треба Damon PS2 за iOS (Ipa) Ок… Ајде да започнеме сега …!!

Игра God Of War 2 за игра со Android

Во ред, Првиот Чекори … Одете и преземете ги овие датотеки:

После тоа, бидете сигурни дека имате ES File Explorer менаџер на датотеки За да ги отпакувате датотеките или можете само да преземете WinRar.

И сега… Одете во папката за преземање, ќе ја најдете на менаџерот на датотеки (некој телефон го нема ако преземете ES File Explorer или WinRar користете го)

1- Инсталирајте го емулаторот PS2 (Damon Ps2 или AetherSX2 или Nethersx2)

2- Копирајте го Bios во папката за емулатор на PS2

3- Отпакувајте го God Of War 2

4- Стартувајте го Damon PS2 Или AetherSX2 or Nethersx2

5- Отворете ја играта (Бог на војната 2)

6- Уживајте со God Of War 2.

Можете да го гледате ова видео и да прескокнете читање на чекорите (Емулаторот Ps2 - Најдобрите поставки на Damon PS2 за сите игри во 2020 година без задоцнување On YouTube

По My Live, гледам дали можам да ја подобрам играта FPS, најдов некои работи, но не можам да направам повторно во живо, па ова е совет:

Следете ги овие фотографии:

(Ќе ја најдете оваа опција при поставување на Damon PS2 и кога ќе ја започнете играта, сменете го SFX и јачината на музиката на 0)

(Изборно) Треба да купите Damon PS2 PRO Оваа врска:

Ако веќе сте го купиле, следете го ова видео YouTube

Етер SX2 Vs. Дејмон Пс2 Про (Поврзете го видеото)

Етер SX2 Vs. Nethersx2

Ако вашата игра работи полека, дозволете ми да ви го покажам најдоброто video:

И, тоа е тоа Се надевам дека ќе уживате во God Of War II, погрижете се да се претплатите на Мојот канал на YouTube, Ви благодарам!

Исто така, можете да го преземете Бог на војната синџири на Олимп САД На Android 2.3+ или iOS 5+, и не го забораваме Бог на војната Духот на Спарта И за Android и iOS.

Овде сакам да ви кажам за мојата категорија PS2 Категорија на игри, ИЛИ Игри со ППССПП, Игри за конзоли од оваа категорија со емулатори на Android или iOS (само PSP емулатор „PPSSPP“)… Сега можете да играте игри на конзолата на вашиот телефон. и Сите конзоли Емулатори достапни на вашиот телефон

Еве повеќе информации за God Of War 2t: God of War е акциона-авантуристичка хакерска видео игра развиена од Santa Monica Studio и објавена од Sony Computer Entertainment (SCE). Прво објавена за PlayStation 2 на 22 март 2005 година, играта е првата верзија од серијата God of War и трета хронолошки. Лабаво врз основа на грчката митологија, таа е сместена во античка Грција со одмаздата како негов централен мотив. Играчот го контролира протагонистот Кратос, Спартански воин кој им служи на олимписките богови. Божицата Атина го задолжува Кратос да го убие Арес, богот на војната и поранешен ментор на Кратос кој го измамил Кратос да ги убие неговата сопруга и ќерка. Додека Арес ја опседнува Атина поради омраза кон Атина, Кратос тргнува во потрага да го најде единствениот предмет способен еднаш засекогаш да го запре богот: Пандорината кутија. Играта на God of War се фокусира на борба базирана на комбо, постигната преку главното оружје на играчот - Blades of Chaos - и секундарното оружје стекнато подоцна во играта. Се одликува со брзи настани кои бараат од играчот да заврши различни активности на контролорот на играта во темпирана секвенца за да ги победи посилните непријатели и шефови. Играчот може да користи до четири магични напади и способност за зголемување на моќта како алтернативни борбени опции. Исто така, има загатки и елементи за платформа. исто така, можете да најдете повеќе информации за Википедија.

Сега… Само сакам да кажам Уживајте во Богот на војната 2, ви благодарам што ја посетите мојата страница ако имате какви било прашања или проблеми, оставете ми коментар на мојот канал на YouTube или социјалните медиуми, и пред да го затворите овој прозорец сакам да ве поканам да Проверете ги моите други неверојатни игри ICO GAME ANDROID – ПРЕЗЕМИ АПК – ЕМУЛАТОР PS2 DAMON PS2 PRO – 2022 година OR VIRTUA FIGHTER 4 APK И OBB ANDROID БЕСПЛАТНО ПРЕЗЕМАЊЕ – ЕМУЛАТОР PS2 И, исто така, можете да проверите друго листа Акција Неверојатни игри за PS2 кои работат на Андроид, Толку за денес Ви благодарам многу, те фаќам на следниот, чао. Мир од моето срце