...

Mario Kart 7 APK OBB Android Преземи – Citra 3DS Emulator Android

Преземете ја видео играта Mario Kart 7 Nintendo 3DS на Android APK OBB користејќи емулатор на Nintendo 3DS наречен Citra emulator, што е Cirta: Цитра е емулатор со отворен код за Nintendo 3DS способен да игра многу од вашите омилени игри, така што играта што ја објаснувам како да ја играте на Nintendo 3ds на андроид со „Citra“ е видео игра Mario Kart 7 Nintendo 3DS, дозволете ми да ви реков некои информации за видео играта Mario Kart 7 Nintendo 3DS: Mario Kart 7 е видео игра за трки со картинг од 2011 година, развиена од Nintendo EAD во соработка со Retro Studios и објавена од Nintendo за Nintendo 3DS. Како и со претходните игри во серијата Марио Карт, играчите учествуваат во трки на различни патеки со тема Марио, играјќи како еден од седумнаесетте различни Марио карактери. Додека се тркаат, играчите користат елементи за напојување кои или им помагаат на нивниот карактер или ги попречуваат спротивставените ликови. Новите додатоци на играта вклучуваат додатоци за летање за картинг, способност за возење под вода, можност за возење во прво лице и можност за целосно прилагодување на конструкциите на возилата. Играта поддржува и локални и онлајн мултиплеер за најмногу осум играчи. Играта беше критички и комерцијален успех, со тоа што ќе биде најпродаваната игра на Nintendo 3DS, со над 18.98 милиони продадени копии ширум светот. Mario Kart 7 ја спроведува традиционалната игра на Mario Kart во која играчите се тркаат едни против други во картинг низ 32 курсеви (нови и ретро). Повеќето се базирани на различни локации во серијата Марио, но два нови курсеви се поставени на локацијата на островот Вуху од игрите Wii Fit и Wii Sports Resort. Покрај традиционалните контроли на копчињата, Mario Kart 7 може да се игра со помош на жироскопот Nintendo 3DS, во кој дејството се гледа во прво лице и играчот управува со картингот едноставно со навалување на целиот систем на играта. Додека повеќето игра се случуваат на горниот екран на хардверот 3DS, долниот екран покажува надземна карта на тркачката патека. За време на возењето, играчите можат да користат ставки за напојување, добиени од трчање во кутии со ставки лоцирани на одредени точки на патеката, кои се користат за да го попречат напредувањето на противниците или да му помогнат на играчот во трката. Некои од овие напојувања ги вклучуваат основните артикли од серијата Коопа школки, лушпи од банана и супер печурки. Додадени се три нови ставки: Fire Flower, што му овозможува на играчот да пука до десет огнени топки, Super Leaf, кој му дава опашка што му овозможува да ги превртува играчите во близина, да собира парички во близина и да ги отфрли предметите и среќата. Седум, што дава седум предмети одеднаш. Монетите исто така се расфрлани по патеките; нивното собирање ја зголемува максималната брзина на картингот. Во секоја трка може да се соберат до десет монети, но некои ќе бидат изгубени ако играчот дојде во контакт со опасности или излезе надвор од границите. Акциите за скокови им овозможуваат на играчите да добијат краток излив на брзина при притискање на копче пред да излезат од рампите, приклучоците за едрилиците понекогаш овозможуваат и контролирани сегменти на лизгање. Во претходните делови, возењето на картинг во водена површина се сметаше за излегување надвор од границите и би го казнило играчот со нивно одложување или да биде подигнат од Лакиту. Во Mario Kart 7, сепак, картинговите се целосно потопни, со што се додаваат целосно подводни сегменти на патеката. ВИКИПЕДИЈА, Значи, да одиме да објасниме како можете да ја стартувате видео играта Mario Kart 7 Nintendo 3DS на Android.

Пред да започнеме, ги препорачувам овие додатоци Достапно на Амазон За да играте поудобно и да поминете добро со играта:

1- Препорачувам GameSir X2 Bluetooth мобилен контролер за игри Тој доби добар преглед на повеќе од 52% на 5 ѕвезди Добро е.

2-Препорачувам Контролер на мобилни игри Razer Kishi +15,817 Преглед за Android USB-C и БЕСПЛАТНА испорака. Детали и БЕСПЛАТНО ВРАЌАЊЕ и високо чувствителни со попрецизни

3- Последни додатоци Тоа е од Razer Јас го препорачувам Мобилен контролер за игри Razer Kishi V2 + Razer Phone Cooler Chroma Најдобриот дел од овој додаток е Bluetooth ниска енергија за подолго траење на батеријата, а лошиот дел не е компатибилен со сите телефони Android или iOS.

# АД

Mario Kart 7 Nintendo 3DS Android Gameplay:

1-Во ред, прво земете ги овие датотеки:

Чекор 2, откако ќе ги добиете датотеките, инсталирајте ја Citra и отворете ја, кликнете на иконата на папката во аголот, потоа кликнете на „избери папка за игра“ изберете ја папката каде што е локацијата на играта на датотеката“ и кликнете на „избери го овој директориум“ видете ја играта на почетната страница на Citra.

Забелешка Ако вашиот телефон не поддржува вадење датотеки, преземете WinRAR.

И тоа е тоа уживајте во играта, сакам да кажам Погрижете се да имате силен телефон, препорачувам А Телефони со SnapDragon 870 Or Повисоки #АД, ако ви треба нешто друго или имате прашања или проблеми, коментарот на моите социјални мрежи е долу, и тоа е сè Само Пред да го затворите овој таб, сакам да ве поканам да проверите LEGO Jurassic World Game Android APK – Citra Emulator, Super Crush KO APK Android OBB – Skyline Emulator – 2022 година, И Категорија Цитра, ти благодарам за посетата и не ме терајте да ми недостигате Секогаш имам новости дека ќе ве известам на следната, мирно.