...

Pokemon Shield андроид apk + преземање obb – емулатор на андроид YUZU

Pokemon Shield на Андроид со емулатор Yuzu

Дали сте обожавател на Pokemon Shield? Така можете да играте Pokemon Shield на андроид, волшебна игра исклучиво достапна на Nintendo Switch. Но, што ако ви кажеме дека можете да уживате во Pokemon Shield на вашиот уред со Android користејќи Emulation? Благодарение на моќниот Yuzu Emulator „Nintendo Switch Emulator“, сега можете повторно да ја доживеете возбудата на оваа популарна игра во движење!

Емулатор Yuzu: Портата за Nintendo Switch на Android

Емулаторот Yuzu е најдоброто решение за страствените гејмери ​​кои сакаат да пристапат до игрите на Nintendo Switch на нивните уреди со Android. Со емулирање на оперативниот систем на Switch, Yuzu ја носи магијата на Pokemon Shield и другите наслови на Nintendo на вашата дланка. Неговите беспрекорни перформанси и корисничкиот интерфејс обезбедуваат извонредно искуство со игри без да се загрози квалитетот.

Официјалниот емулатор за Android Yuzu

Покемон Шилд: Ве чека авантура која ве зачудува

Во Pokemon Shield, Pokémon Sword и Pokémon Shield се видео игри за играње улоги за 2019 година, развиени од Game Freak и објавени од The ​​Pokémon Company и Nintendo за конзолата Nintendo Switch. Тие се првите делови од осмата генерација на серијата видео игри Покемон. Прво беа задевани на E3 2017 и објавени во февруари 2019 година, игрите беа објавени во ноември 2019 година. Игрите беа придружени со пропусница за проширување на содржината за преземање (DLC) која се состои од Дел 1 — Островот на оклопот (објавен во јуни 2020 година) и дел 2 -Круна Тундра (октомври 2020 година). Концептуализацијата започна веднаш по завршувањето на Покемон Сонце и Месечина во 2016 година, додека целосниот развој започна една година подоцна во септември 2017 година. Како и претходните делови, игрите следат еден млад тренер на Покемон додека тренираат и се борат со Покемон, со цел да станат шампиони во Покемон. Игрите воведоа многу нови функции, вклучувајќи го механичарот Dynamax/Gigantamax, трансформација на Покемон со огромна големина. Кога беше објавена одлуката да се исклучат многу постоечки Покемони од Sword and Shield, тоа предизвика бурни реакции кај фановите и резултираше со контроверзија позната како „Dexit“. Сепак, Sword and Shield добија генерално позитивни критики од критичарите, кои ја пофалија играта, истражувањето и механиката на игрите и ја критикуваа визуелноста и недостатокот на длабочина и иновации. Од јуни 2023 година, игрите беа продадени во повеќе од 25.92 милиони копии ширум светот, што ги прави втори најпродавани наслови во серијата видео игри Покемон. Игрите беа номинирани за бројни награди и ги освоија SXSW Gaming Awards и Famitsu Dengeki Game Awards 2019. Еве ВИКИПЕДИЈА за повеќе информации.

Како да преземете Pokemon Shield на уред со Android

За да ги отклучите чудата на Pokemon Shield на вашиот уред со Android користејќи Yuzu емулатор, следете ги овие едноставни чекори:

Пред да започнеме, ги препорачувам овие додатоци Достапно на Амазон За да играте поудобно и да поминете добро со играта:

1- Препорачувам GameSir X2 Bluetooth мобилен контролер за игри Тој доби добар преглед на повеќе од 52% на 5 ѕвезди Добро е.

2-Препорачувам Контролер на мобилни игри Razer Kishi +15,817 Преглед за Android USB-C и БЕСПЛАТНА испорака. Детали и БЕСПЛАТНО ВРАЌАЊЕ и високо чувствителни со попрецизни

3- Последни додатоци Тоа е од Razer Јас го препорачувам Мобилен контролер за игри Razer Kishi V2 + Razer Phone Cooler Chroma Најдобриот дел од овој додаток е Bluetooth ниска енергија за подолго траење на батеријата, а лошиот дел не е компатибилен со сите телефони Android или iOS.

3- Последни додатоци Тоа е од Razer Јас го препорачувам Razer Junglecat Двостран мобилен контролер за игри + Вентилатор за ладилник за радијатор на мобилен телефон Bitcircuit Најдобриот дел од оваа дополнителна опрема, Bluetooth ниска енергија за подолго траење на батеријата, а лошиот дел не е компатибилен со сите телефони само со Razer Phone 2, Galaxy Note 9, Galaxy S10+, Забелешка: само Razer Junglecat има Не се поддржани сите телефони, но вентилаторот за ладилник е поддржан со сите телефони

# АД

Чекор 1: Преземете ја АПК на Yuzu Emulator: преземете ја АПК датотеката Yuzu Emulator на уредите со Android.

Ја препорачувам верзијата „Ран пристап“.

Чекор 2: Инсталирајте го емулаторот: штом ќе заврши преземањето, лоцирајте ја датотеката APK во складиштето на вашиот уред и инсталирајте го емулаторот Yuzu.

Чекор 3: Земете Pokemon Shield APK и OBB датотеки: посетете ја нашата веб-страница и преземете ги датотеките Pokemon Shield APK и OBB.

(Ако вашиот телефон не поддржува Extract Files, преземете WinRAR)

Чекор 4: Стартувајте го Yuzu Emulator: и отворете ја апликацијата Yuzu Emulator на вашиот уред со Android и одете до опцијата „Load ROM“.

Чекор 5: Вчитајте го Pokemon Shield: изберете ги датотеките Pokemon Shield APK и OBB што сте ги презеле порано и за неколку моменти, играта ќе биде подготвена за игра!

Заглавие 5: Искусете го Pokemon Shield во секое време, на кое било место!

Сега кога го имате Pokemon Shield на дофат на раката, нема ограничувања каде и кога можете да уживате во возбудата на играта. Без разлика дали сте во автобус, чекате ред или се релаксирате дома, Pokemon Shield на Yuzu Emulator гарантира извонредно искуство што одговара на вашиот мобилен животен стил.

Не ја пропуштајте можноста да ја донесете брзата акција на Pokemon Shield на вашиот уред со Android. Преземете ја АПК на Yuzu Emulator и отклучете го светот на можности за игри денес!

Феноменот Pokemon Shield на вашиот уред со Android користејќи Yuzu Emulator, водечкиот емулатор на Nintendo Switch. Со едноставни чекори за преземање и инсталирање на Yuzu android емулатор и Pokemon Shield APK + OBB-датотеки, можете да се впуштите во незаборавна авантура во секое време и каде било. Придружете им се на Соник и неговите пријатели додека се соочуваат со предизвиците што им претстојат и го спасуваат нивниот свет од претстојната пропаст. Преземете го Yuzu Emulator сега и оставете го патувањето да започне! Ве потсетувам да ги поддржувате развивачите на играта со купување официјални копии и одговорно уживање во играта. И тоа е тоа, уживајте, погрижете се да имате силен телефон што го препорачувам А Телефони со SnapDragon 870 #АД Или повисоко, ако ви треба нешто друго или имате прашања или проблеми, моите социјални медиуми се долу, и тоа е сè Само Пред да го затворите ова табче сакам да ве поканам да проверите Bastion Game Android APK – Nintendo Switch Emulator – Skyline Emu, Super Crush KO APK Android OBB – Skyline Emulator – 2022 година, И хоризонт на ему категорија, ти благодарам за посетата и не ме терајте да ми недостигате Секогаш имам новости дека ќе ве известам на следната, мирно.