...

pac-man world 2 преземете андроид – APK PS2 емулатор – NetherSX2

Преземете ја видео-играта pac-man world 2 за Android APK со OBB, ќе ја играте користејќи емулатор PS2, има 3 најдобри емулатори за PS2 - NetherSX2, Aethersx2 и Damon Ps2 PRO - NetherSX2 и Aethersx2 е бесплатно, но Damon Ps2 Pro е Платено, можете да ја преземете нормалната верзија на Damon Ps2, но со реклами, сега дозволете ми да ви кажам неколку информации за pac-man world 2 Видео игра: Pac-Man World 2 е видео игра од Namco USA за Xbox, GameCube и PlayStation 2, издаден во 2002 година. Верзија на играта за Microsoft Windows беше објавена во 2004 година, а изометрискиот страничен кролер беше направен за Game Boy Advance во 2005 година. Играта е продолжение на Pac-Man World (1999). Играта е игра на платформа, каде што играчот го контролира Pac-Man во 3D платформа за опкружување, низ шест светови. Во 2005 година, беше објавено продолжението, Pac-Man World 3. Пред стотици години, злобниот крал на духови Спуки ги тероризираше Пак-Ленд и Пак-Пипл. За да го спречи, Големиот Волшебник Пак создаде моќна напивка за да трансформира пет обични плодови во магично златно овошје. Витезот Сер Пак-А-Лот го победи Спуки во битка и го искористи Златното овошје за да го запечати под дрво во центарот на Пак-Виллиџ. Во денешно време, Блинки, Инки, Пинки и Клајд се прикрадуваат во Пак-вилиџ ноќе за да предизвикаат зло. Тие го крадат Златното овошје од дрвото, несвесно за неговата намена, и несвесно го ослободуваат Спуки, кој им заповеда да му помогнат на неговиот план да ги елиминира сите Пак-Луѓе. Духовите се согласуваат и секој зема по едно од Златното овошје. Следното утро, професорот Пак го информира Пак-Мен за неволјата и бара од него да го врати украденото златно овошје за да го спаси Пак-ленд. Pac-Man патува низ Pac-Land и преку океанот до островот Ghost, победувајќи ги духовите и попатно извлекувајќи го Златното овошје. Pac-Man на крајот се враќа во Pac-Village, каде што е во заседа од Spooky. Моќта на Златното овошје го трансформира Пак-Мен во нова златна форма и тој уште еднаш го поразува Спуки, запечатувајќи го назад под дрвото. Жителите на Pac-Village излегуваат да му честитаат на Pac-Man, додека неговото куче Chomp-Chomp ги слуша духовите кои планираат повторно да го ослободат Спуки и ги брка од селото. Ги добивам овие информации од ВИКИПЕДИЈА Можете да прочитате повеќе ако сакате, сега да престанеме да зборуваме и да скокнеме за да објасниме:

Пред да започнеме, ги препорачувам овие додатоци Достапно на Амазон За да играте поудобно и да поминете добро со играта:

1- Препорачувам GameSir X2 Bluetooth мобилен контролер за игри Тој доби добар преглед на повеќе од 38% на 5 ѕвезди Добро е.

2-Препорачувам Контролер на мобилни игри Razer Kishi +8000 Преглед за Android USB-C и БЕСПЛАТНА испорака. Детали и БЕСПЛАТНО ВРАЌАЊЕ и високо чувствителни со попрецизни

3- Последни додатоци Тоа е од Razer Јас го препорачувам Razer Junglecat Двостран мобилен контролер за игри + Вентилатор за ладилник за радијатор на мобилен телефон Bitcircuit Најдобриот дел од оваа дополнителна опрема, Bluetooth ниска енергија за подолго траење на батеријата, а лошиот дел не е компатибилен со сите телефони само со Razer Phone 2, Galaxy Note 9, Galaxy S10+, Забелешка: само Razer Junglecat има Не се поддржани сите телефони, но вентилаторот за ладилник е поддржан со сите телефони

# АД

Игра на Android Pac-man World 2

1- Преземете ги овие датотеки - изберете го емулаторот Ps2 што сакате да го користите - Го препорачувам NetherSX2:

2-Ако вашиот телефон не е поддржан, извадете датотеки, тогаш преземете го Winrar за играта за отпакување на датотеки:

Можете да го прескокнете сето ова и да го гледате ова video Како да инсталирате игри за PS2 во NetherSX2, Aethersx2 и Damon Ps2 Емулатор За мобилен телефон

Следете ги овие чекори за играње Видео игра pac-man world 2 На NetherSX2, Aethersx2 и Damon Ps2:

1-Инсталирајте ги апликациите Winrar

2- Отворете го Winrar и одете во папката „Преземи“ Отпакувајте ја датотеката со играта

3-Одете назад и инсталирајте емулатор Ps2 NetherSX2, Aethersx2 или Damon Ps2

4- Отворете ги апликациите Winrar и отпакувајте го Bios и копирајте ги во папката NetherSX2, Aethersx2 и Damon Ps2

5-Отворете PS2 емулатор NetherSX2, Aethersx2 или Damon Ps2, кликнете Скенирај ROM и уживајте во вашата игра.

Етер SX2 Vs. Дејмон Пс2 Про (Поврзете го видеото)

Етер SX2 Vs. Nethersx2

Ако вашата игра работи полека, дозволете ми да ви го покажам најдоброто video:

Поставување за видео на Pac-man World 2 GAME Подесувања На Aether SX2 (Поврзете го видеото) или на DamonPS2 (Поврзете го видеото)

И уживајте сега, на крајот, Ви благодариме што ја посетите мојата страница ако имате какви било прашања или проблеми, оставете ми коментар на мојот канал на YouTube или социјалните медиуми, и пред да го затворите овој прозорец, сакам да ве поканам да ги проверите моите други неверојатни игри Преземи Call Of Duty 3 APK за Android – емулатор Aether Sx2 Ps2 OR Играта за страдање за Андроид АПК преземање – Емулатор на Aether SX2 Ps2 И, исто така, можете да проверите друго листа Акција Неверојатни игри за PS2 кои работат на Андроид, Толку за денес Ви благодарам многу, те фаќам на следниот, чао. Мир од моето срце.