...

Преземање на игра за Android Transformers – Емулатор PS2 NtherSX2 – APK OBB

Преземете ја видео-играта Transformers за Android APK со OBB, ќе ја играте користејќи емулатор PS2, има 3 најдобри емулатори за PS2 - NetherSX2, Aethersx2 и Damon Ps2 PRO - NetherSX2 и Aethersx2 е бесплатно, но Damon Ps2 Pro се плаќа, можете Преземете ја нормалната верзија на Damon Ps2, но со реклами, сега дозволете ми да ви кажам неколку информации за Transformers Видео игра: Transformers: Transformers е видео игра базирана на анимираната серија Transformers: Armada. Таа беше развиена од Atari Melbourne House, објавена од Atari и издадена исклучиво за PlayStation 2 во 2004 година. Иако не е канон за серијата, играта следи слична премиса, прикажувајќи ги Autobots и Decepticons потрагата по Mini-Cons на Земјата , чии здружени сили ќе и доделат победа на која било фракција во војната за нивната матична планета, Сајбертрон. Играта доби генерално позитивни критики. Transformers е игра со шутер од трето лице, каде играчите ја преземаат улогата на еден од трите Autobots: Optimus Prime, Red Alert или Hot Shot, кои сите можат да се трансформираат помеѓу режимите на робот и возило со притискање на копчето за триаголник. Играта се врти околу колекцијата на мини-против, кои можат да бидат опремени со Autobot и да обезбедат различни оружја и способности. Тие вклучуваат давање на нивните бластери секундарно оружје; потпорни предмети, како што се крилата на едрилицата; и подобрувања на статистиката, како што е засилување на оклопот. Може да се опремат до четири одеднаш, а со исклучок на подобрувањата на статистиката, тие можат да се активираат со помош на копчињата на рамото. Примарното оружје секогаш ќе биде доделено на R1, а неговиот стандарден оган може да се промени со доделување на одредени мини-пропусти на копчето (како што се полнење и пукање експлозии со држење и последователно отпуштање на копчето). Постои ограничување на тоа што може да се опреми Mini-Cons во однос на ограничувањето на моќноста, при што помоќните Mini-Cons бараат поголема моќност. Колку повеќе мини-пропусти во иста боја се опремени, толку посилен ќе биде карактерот заедно со зголемување на здравјето. Ова се нарекува „поврзување со мини-контра“. Во најголем дел, Mini-Cons не ја менуваат естетиката на трансформаторот.[потребен е цитат] Трите Autobots имаат свои партнери Mini-Con кои, покрај тоа што обезбедуваат мала поддршка од пожар, можат да „Powerlinx“ со плеерот кој го зајакнува Autobot по цена на постепено исцрпување на нивното здравје. И покрај тоа што се базирани на серијата Armada, класичните G1 цитати се рецитираат во текот на играта, особено цитати од The ​​Transformers: The Movie. Гари Чалк и Дејвид Кеј се единствените гласовни актери од серијата кои се во оваа игра, како нивните улоги на Optimus Prime и Megatron, соодветно. Ги добивам овие информации од ВИКИПЕДИЈА Можете да прочитате повеќе ако сакате, сега да престанеме да зборуваме и да скокнеме за да објасниме:

Пред да започнеме, ги препорачувам овие додатоци Достапно на Амазон За да играте поудобно и да поминете добро со играта:

1- Препорачувам GameSir X2 Bluetooth мобилен контролер за игри Тој доби добар преглед на повеќе од 38% на 5 ѕвезди Добро е.

2-Препорачувам Контролер на мобилни игри Razer Kishi +8000 Преглед за Android USB-C и БЕСПЛАТНА испорака. Детали и БЕСПЛАТНО ВРАЌАЊЕ и високо чувствителни со попрецизни

3- Последни додатоци Тоа е од Razer Јас го препорачувам Razer Junglecat Двостран мобилен контролер за игри + Вентилатор за ладилник за радијатор на мобилен телефон Bitcircuit Најдобриот дел од оваа дополнителна опрема, Bluetooth ниска енергија за подолго траење на батеријата, а лошиот дел не е компатибилен со сите телефони само со Razer Phone 2, Galaxy Note 9, Galaxy S10+, Забелешка: само Razer Junglecat има Не се поддржани сите телефони, но вентилаторот за ладилник е поддржан со сите телефони

# АД

Трансформери Андроид игра

1- Преземете ги овие датотеки - изберете го емулаторот Ps2 што сакате да го користите - Го препорачувам NetherSX2:

2-Ако вашиот телефон не е поддржан, извадете датотеки, тогаш преземете го Winrar за играта за отпакување на датотеки:

Можете да го прескокнете сето ова и да го гледате ова video Како да инсталирате игри за PS2 во NetherSX2, Aethersx2 и Damon Ps2 Емулатор За мобилен телефон

Следете ги овие чекори за играње Видео игра трансформатори На NetherSX2, Aethersx2 и Damon Ps2:

1-Инсталирајте ги апликациите Winrar

2- Отворете го Winrar и одете во папката „Преземи“ Отпакувајте ја датотеката со играта

3-Одете назад и инсталирајте емулатор Ps2 NetherSX2, Aethersx2 или Damon Ps2

4- Отворете ги апликациите Winrar и отпакувајте го Bios и копирајте ги во папката NetherSX2, Aethersx2 и Damon Ps2

5-Отворете PS2 емулатор NetherSX2, Aethersx2 или Damon Ps2, кликнете Скенирај ROM и уживајте во вашата игра.

Етер SX2 Vs. Дејмон Пс2 Про (Поврзете го видеото)

Етер SX2 Vs. Nethersx2

Ако вашата игра работи полека, дозволете ми да ви го покажам најдоброто video:

Поставување за видео трансформатори GAME Подесувања На Aether SX2 (Поврзете го видеото) или на DamonPS2 (Поврзете го видеото)

И уживајте сега, на крајот, Ви благодариме што ја посетите мојата страница ако имате какви било прашања или проблеми, оставете ми коментар на мојот канал на YouTube или социјалните медиуми, и пред да го затворите овој прозорец, сакам да ве поканам да ги проверите моите други неверојатни игри Преземи Call Of Duty 3 APK за Android – емулатор Aether Sx2 Ps2 OR Играта за страдање за Андроид АПК преземање – Емулатор на Aether SX2 Ps2 И, исто така, можете да проверите друго листа Акција Неверојатни игри за PS2 кои работат на Андроид, Толку за денес Ви благодарам многу, те фаќам на следниот, чао. Мир од моето срце.