...

Трансформатори на играта андроид преземање – APK obb – PS2 Emulator Nethersx2

Преземете ја играта Transformers Видео игра за Android APK со OBB, ќе ја играте користејќи PS2 емулатор, има 3 најдобри PS2 емулатори - NetherSX2, Aethersx2 и Damon Ps2 PRO - NetherSX2 и Aethersx2 е бесплатно, но Damon Ps2 Pro се плаќа, Можете да ја преземете нормалната верзија на Damon Ps2, но со реклами, сега дозволете ми да ви кажам некои информации за играта Transformers Видео игра: Transformers: The Game е акциона-авантуристичка видео игра базирана на филмот Transformers од 2007 година, развиен од Traveller's Tales и објавено од Activision. Играта внимателно ја следи приказната на филмот, прикажувајќи го пристигнувањето на Autobots и Decepticons на Земјата по војната меѓу нив што ја опустоши нивната матична планета Cybertron. Додека се обидуваат да го сокријат своето постоење од човештвото, и двете фракции бараат моќен артефакт наречен AllSpark, кој би можел да се користи за да се врати Cybertron на неговата поранешна слава или да се пороби населението на Земјата. Играта се одликува со формат на сплит-кампања, при што играчите избираат да се приклучат или на Autobots или на Decepticons и завршуваат различни мисии за која било фракција што ја одбрале. Продолжението, Transformers: Revenge of the Fallen, беше објавено во јуни 2009 година, базирано на истоимениот филм. Домашната конзола и верзиите за компјутер беа развиени од Traveller's Tales за PlayStation 2, Xbox 360, Wii, PlayStation 3 и PC, додека различна верзија на PlayStation Portable беше развиена од Savage Entertainment. Transformers Autobots и Transformers Decepticons се верзиите на играта на Nintendo DS. Vicarious Visions, кој имаше задача да ја донесе адаптацијата на Nintendo DS, избра да ја прилагоди верзијата DS во две посебни игри. За разлика од игрите со повеќе SKU, како што е Покемон, кои имаат само мали разлики помеѓу верзиите, ова се две посебни игри, кои споделуваат некои основни сличности, но севкупно имаат различни карактери, мисии и локации. Првично беа планирани и верзии на GameCube, Xbox и Game Boy Advance, но подоцна беа откажани. Играта беше објавена во јуни 2007 година за неколку различни платформи и доби мешани критики од критичарите, кои ги пофалија нејзината графика, звучните ефекти, гласовното дејствување (особено Кален и Велкер), вредноста за забава и квалитетот на верзијата Wii, но ги критикуваа проблемите со камерата. , повторувачка игра, контроли и неурамнотежена тежина. Ги добивам овие информации од ВИКИПЕДИЈА Можете да прочитате повеќе ако сакате, сега да престанеме да зборуваме и да скокнеме за да објасниме:

Пред да започнеме, ги препорачувам овие додатоци Достапно на Амазон За да играте поудобно и да поминете добро со играта:

1- Препорачувам GameSir X2 Bluetooth мобилен контролер за игри Тој доби добар преглед на повеќе од 38% на 5 ѕвезди Добро е.

2-Препорачувам Контролер на мобилни игри Razer Kishi +8000 Преглед за Android USB-C и БЕСПЛАТНА испорака. Детали и БЕСПЛАТНО ВРАЌАЊЕ и високо чувствителни со попрецизни

3- Последни додатоци Тоа е од Razer Јас го препорачувам Razer Junglecat Двостран мобилен контролер за игри + Вентилатор за ладилник за радијатор на мобилен телефон Bitcircuit Најдобриот дел од оваа дополнителна опрема, Bluetooth ниска енергија за подолго траење на батеријата, а лошиот дел не е компатибилен со сите телефони само со Razer Phone 2, Galaxy Note 9, Galaxy S10+, Забелешка: само Razer Junglecat има Не се поддржани сите телефони, но вентилаторот за ладилник е поддржан со сите телефони

# АД

Трансформатори на играта Андроид игра

1- Преземете ги овие датотеки - изберете го емулаторот Ps2 што сакате да го користите - Го препорачувам NetherSX2:

2-Ако вашиот телефон не е поддржан, извадете датотеки, тогаш преземете го Winrar за играта за отпакување на датотеки:

Можете да го прескокнете сето ова и да го гледате ова video Како да инсталирате игри за PS2 во NetherSX2, Aethersx2 и Damon Ps2 Емулатор За мобилен телефон

Следете ги овие чекори за играње Трансформатори на играта Видео игра На NetherSX2, Aethersx2 и Damon Ps2:

1-Инсталирајте ги апликациите Winrar

2- Отворете го Winrar и одете во папката „Преземи“ Отпакувајте ја датотеката со играта

3-Одете назад и инсталирајте емулатор Ps2 NetherSX2, Aethersx2 или Damon Ps2

4- Отворете ги апликациите Winrar и отпакувајте го Bios и копирајте ги во папката NetherSX2, Aethersx2 и Damon Ps2

5-Отворете PS2 емулатор NetherSX2, Aethersx2 или Damon Ps2, кликнете Скенирај ROM и уживајте во вашата игра.

Етер SX2 Vs. Дејмон Пс2 Про (Поврзете го видеото)

Етер SX2 Vs. Nethersx2

Ако вашата игра работи полека, дозволете ми да ви го покажам најдоброто video:

Поставување за трансформатори на играта Видео GAME Подесувања На Aether SX2 (Поврзете го видеото) или на DamonPS2 (Поврзете го видеото)

И уживајте сега, на крајот, Ви благодариме што ја посетите мојата страница ако имате какви било прашања или проблеми, оставете ми коментар на мојот канал на YouTube или социјалните медиуми, и пред да го затворите овој прозорец, сакам да ве поканам да ги проверите моите други неверојатни игри Преземи Call Of Duty 3 APK за Android – емулатор Aether Sx2 Ps2 OR Играта за страдање за Андроид АПК преземање – Емулатор на Aether SX2 Ps2 И, исто така, можете да проверите друго листа Акција Неверојатни игри за PS2 кои работат на Андроид, Толку за денес Ви благодарам многу, те фаќам на следниот, чао. Мир од моето срце.